Jesteś w sekcji:   Strona główna  >  Poradniki  >  Poradnik budowlany  >  Budowa  >  Inne  >  NAPRAWIAMY BALKON

Słowa kluczowe: balkon, dom, mieszkanie, remont,

DrukujInne


NAPRAWIAMY BALKON

Codziennie narażone na nieprzychylne działanie warunków atmosferycznych, balkony szybko tracą swój urok i niszczeją. I nie chodzi tylko o kwestię czysto estetyczną. W naszym interesie jest posiadanie zadbanego oraz bezpiecznego balkonu.


CO NA START?
Przede wszystkim ocenić przyczynę uszkodzeń. To podstawa, aby w ogóle sensownie podejść do działania. Odpadający tynk, plamy na suficie i ścianach to jedne z nielicznych najczęściej występujących uszkodzeń balkonu. Pierwsze z nich nie wymaga specjalnych zabiegów, wystarczy na nową pokryć sufit, tudzież ściany gładzią i pomalować. Sprawa jest bardziej skomplikowana w kwestii przeciekania.


NIESZCZELNA IZOLACJA
Zaobserwowanie mokrych plam na balkonie może świadczyć o jego nieszczelnej izolacji. Rozwiązać ten problem można poprzez usunięcie warstw aż do płyty konstrukcyjnej. Dalsze postępowanie nie budzi wątpliwości: oczyścić i uzupełnić nawierzchnię.

Zabezpieczenie przed wodą, która jest największym wrogiem każdego balkonu, stanowi wyprofilowanie jego powierzchni w odpowiedni sposób.

Spadek balkonu, prowadzony od ściany do zewnętrznej krawędzi powinien wynosić 2-2,5%.

Orynnowanie też nie jest bez znaczenia, powinno ono zostać założone dookoła balkonu, w celu odprowadzania wody. Istotna jest również wymiana starych rur na nowe, plastikowe. Zapobiegnie to ich rdzewieniu, ponadto będą stanowić osłonę nowych rur odwadniających - ze stali kwasoodpornej.


KŁOPOTLIWE PŁYTKI
Sprawą pozornie banalną jest odpowiednie ułożenie płytek. Bardzo łatwo popełnić błąd, który będzie piętnował nie tylko pękniętą płytką ale może nawet doprowadzić do problemów konstrukcyjnych. Dlatego jeżeli nie jesteśmy wprawieni w tego typu czynności, warto zamówić odpowiednio wykwalifikowaną ekipę remontową bądź budowlaną.

Pozostając dalej przy kwestii płytek, muszą być one fabrycznie przygotowane na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Innymi słowy, po prostu należy wybrać

płytki mrozoodporne.

Ich wybór jest równie wielki, jak płytek przeznaczonych do pomieszczeń wewnątrz budynku. Różnią się jedynie ceną, gdyż są od nich droższe. W wypadku bezpieczeństwa i ochrony balkonu nie warto "żałować" i oszczędzać. Zaprawę do tego typu płytek należy kłaść ostrożnie, aby nie zostawić wolnych przestrzeń. Istotna sprawa, ponieważ takie luki stanowią doskonałe miejsce dla ulokowania się wilgoci. Ponadto, aby owa wilgoć się nie odkładała należy zaprawę nakładać specjalną

pacą zębatą.

 

Zadbany, kolorowy balkon niewątpliwie będzie powodował dumę u swego właściciela. Jednakże, aby był on zadbany i kolorowy, posiadacz musi włożyć trochę wysiłku. W ocenę problemu oraz podczas wyboru odpowiednich do tego środków. Później pozostanie już tylko kwestia przyjemna, mianowicie upiększanie i dekorowanie.
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj