Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Najciekawsze artykuły

Powrót do listy aktualnościDrukujNajciekawsze artykuły


dom
DLACZEGO DOM WARTO BUDOWAĆ Z FIRMĄ?
dodano: 2013-01-23 12:58:56

 Wraz z nastaniem wiosny masowo ruszają budowy domów jednorodzinnych. Inwestorzy coraz częściej wynajmują w tym celu firmy wykonawcze, odchodząc od budowy domów systemem gospodarczym. Jak wpływa to na jakość oferowanych usług budowlanych?

 

Dane Głównego Urzędu Statystycznego mówią, iż w II kwartale ubiegłego roku, a więc wraz z początkiem wiosny, rozpoczęto ponad 30% wszystkich budów związanych z domami jednorodzinnymi osób indywidualnych. Według Piotra Góralczyka, Prezesa jaworznickiej firmy budowlanej RISER, dla rynku budowlanego oznacza to znaczące ożywienie po zimowych przestojach, ponieważ coraz większa liczba osób docenia zalety wynajęcia firmy wykonawczej do kompleksowej budowy domu.

 

Dlaczego warto budować z firmą?
Budowa domu z profesjonalną firmą daje szereg korzyści, na które nie można liczyć decydując się na budowę systemem gospodarczym.

Przede wszystkim inwestor nie musi szukać wielu wykonawców do różnych etapów budowy – wystarczy jedna, sprawdzona firma, która
wybuduje i wykończy dom, montując w nim także wszystkie instalacje. Na takie kompleksowo wykonane roboty firmy dają również pisemne gwarancje, zapewniające naprawę ewentualnych usterek w kolejnych latach.

 

Ogromnym ułatwieniem dla inwestora jest także załatwianie przez firmy wszelkich formalności. Nie musi on tracić czasu i nerwów w różnego rodzaju urzędach i instytucjach – firma wyręczy go w tych uciążliwych czynnościach, a dodatkowo zapewni, wymaganego przez polskie prawo, Kierownika budowy.

 

Niewątpliwą zaletą jest również bezpieczeństwo finansowe, proponowane przez profesjonalne firmy. Bezpieczeństwo to oznacza między innymi gwarancję stałej ceny oraz płatność tylko za prace wykonane. Inwestor, po podpisaniu umowy, nie musi martwić się wzrostem cen materiałów czy usług budowlanych, ponieważ, niezależnie od zawirowań na rynku, koszty jego budowy nie wzrosną. Dodatkowo płatności za budowę dokonuje w transzach, po wykonaniu określonego etapu prac, dzięki czemu nie utraci płynności finansowej.

 

     

Dom wybudowany w Jaworznie przez firmę RISER Sp. z o.o.

 

Dopełnieniem listy zalet jest doradztwo budowlane na każdym etapie robót. Przeciętny inwestor nie posiada wiedzy budowlanej, wystarczającej do fachowego wzniesienia własnego domu. Cenione są więc wiedza i bogate doświadczenie firmy wykonawczej.


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj