Jesteś w sekcji:   Strona główna  >  Poradniki  >  Poradnik budowlany  >  Budowa  >  Dachy i rynny  >  WYBÓR DACHU

Słowa kluczowe: budowa, dach, dachówki, materiały budowlane,

DrukujDachy i rynny


WYBÓR DACHU

 

Jak głosi popularne powiedzenie: ". najważniejsze, aby mieć dach nad głową." Dlatego jego wykonanie musi być szczególnie solidne, aby chronił przez zimnem, gorącem, deszczem, śniegiem przez wiele lat. Decyzję o konstrukcji i pokryciu należy podjąć bardzo ostrożnie, ponieważ zależy od niej zarówno ostateczny kształt dachu, jego funkcjonalność jak i koszt wykonania.
 

Kiedy ustala się koszt budowy dachu?
Szacować koszty dachu możemy dopiero posiadając jego projekt. Na tej podstawie hurtownik materiałów budowlanych lub dekarz wyliczy ile potrzeba materiału oraz oszacuje wstępną cenę.
 

Gotowy system dachowy
Gwarancję dokładnego dopasowania poszczególnych elementów konstrukcji dachu daje gotowy system dachowy, czyli kompletny zestaw pasujących do siebie elementów jednego producenta.
 

Błędy w wykonaniu
Błędy szczególnie często są popełniane przy izolowaniu miejsc na dachu, w których występują połączenia - np. przy kominie, oknach. W tych miejscach najczęściej też występują przecieki. Jeśli izolacja dachu została zamontowana prawidłowo, to śnieg na jego powierzchni będzie się utrzymywał przez długi czas, tworząc na całej połaci równomierną warstwę. Błędnie ocieplony dach powoduje, iż ciepło ucieka z wnętrza konstrukcji na zewnątrz, lekko podtapiając śnieg i powodując jego osuwanie się.
 

Wentylacja poddasza
Najprostszym sposobem na zapewnienie poddaszu odpowiedniej wentylacji jest regularne, częste wietrzenie.
 

Okna dachowe
Okna dachowe muszą być dopasowane do konstrukcji dachu. Poza tym jego usytuowanie musimy dostosować wyłącznie do własnych potrzeb - biorąc pod uwagę planowany sposób zagospodarowania poddasza.

 

Włazy
Budując dach dobrze jest pamiętać o praktycznych rozwiązaniach. Na przykład o pozostawieniu włazów dachowych - pozwalają wyjść na dach, ale również umożliwiają wietrzenie i doświetlanie poddasza.

 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj