Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Najciekawsze artykuły

Powrót do listy aktualnościDrukujNajciekawsze artykuły


POMOCDLABASI
BUDOWLAŃCY CHARYTATYWNI
dodano: 2013-04-03 15:32:26

„Samemu dociera się szybciej, razem dociera się dalej”- pod takim hasłem 15 kwietnia w pieszą wyprawę wyruszy młody mieszkaniec Jaworzna - Krzysztof Dylowicz. W ciągu 10 dni przemierzy on polskie wybrzeże - od Świnoujścia aż do Gdańska w szczytnym, charytatywnym celu. Wspiera go jedna z większych, regionalnych firm budowlanych.

 

Krzysztof pokona niemal 460 kilometrów w tym krótkim czasie, aby zwrócić uwagę na 5-letnią Basię, która choruje na śmiertelną chorobę genetyczną oraz aby zebrać fundusze na jej leczenie.


Na co dzień Krzysztof prowadzi działalność charytatywną. Organizuje imprezy i koncerty na rzecz osób niepełnosprawnych. Chce w ten sposób pokazać, że nawet nie mając pieniędzy, można pomagać innym. Jest to jego trzecia i na pewno nie ostatnia wyprawa.

 

Mała Basia Zalewska natomiast pochodzi z Miastka. Urodziła się w 2008 roku i rosła zdrowo i szybko. Nic nie wskazywało na to, że dziewczynka jest chora. Pierwszy atak padaczkowy wystąpił w wieku 2,5 lat. Po długim oczekiwaniu, wielokrotnych wizytach w klinikach i nieudanych próbach dopasowania leków, w maju 2012 zdiagnozowano chorobę - Ceroidolipofuscynoza typu 2. Powoduje ona stopniową utratę wzroku, pogorszenie sprawności motorycznej, aż w końcu utratę kontaktu z otoczeniem.

 

Od tamtej chwili rodzice Basi walczą o jej życie. Ratunkiem jest eksperymentalna terapia w Cornell University-Weill Medical College (Nowy Jork, USA). Niestety jest to bardzo kosztowne leczenie. Dziewczynka wymaga także stałej fizjoterapii i rehabilitacji. Trzy razy w tygodniu jeździ na zajęcia z logopedą, psychologiem, rehabilitantem, uczęszcza na basen oraz hipoterapię.

 

 

Aby Basia mogła żyć potrzebna jest więc pomoc. Do akcji przyłączyła się jedna z jaworznickich firm budowlanych – RISER Sp. z o.o., która jest sponsorem wyprawy Krzysztofa. Firma zbiera również środki, które przekaże na leczenie dziewczynki.


Pomóc można również przekazując na rzecz Basi 1% swojego podatku.

 Więcej informacji na: www.pomocdlabasi.pl

 


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj